AJ TÍ NAJLEPŠÍ MAJÚ NA ČOM PRACOVAŤ!

Autor: Dominika Petková | 7.5.2018 o 9:48 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  345x

Mohla byť budúcou ekonómkou, no nakoniec ju zlákali médiá. V tomto rozhovore sa dozviete viac o Janke Mišenčíkovej, ktorá okrem študovania stíha pripravovať aj reportáže do UNI-TV.

1. Aká bola tvoja cesta ku štúdiu médií?

Keďže som maturovala z matematiky, spočiatku som sa uberala ekonomickým smerom. Prihlášku som si podala na Ekonomickú univerzitu do BA, a aby to neostalo iba pri jednej, aby som mala nejakú poistku, ako sa tomu hovorí, začala som premýšľať, čo by ma asi ešte bavilo, a objavila som tento odbor.  Na ekonomickú ma zobrali, avšak stále tam bolo niečo, čo ma presvedčilo o tom, aby som nakoniec skúsila médiá, a tak som tu.

2.Ako dlho pracuješ v UNI-TV? A akú funkciu vlastne v tejto študentskej televízií zastávaš?

V UNI-TV som v podstate od zimného semestra, vyhlásili konkurz, tak prečo to nevyskúšať. Moja úloha spočíva v redaktorskej činnosti. Zväčša pracujeme vo dvojici, čiže je tam dôležitá spolupráca. Ak niečo natočíme, potrebujeme to zostrihať, pripraviť k tomu nejaký text, a vedúca televízie to následne skontroluje a publikuje.

3. Čo kuriózne sa ti stalo počas natáčania reportáže?

Počas nakrúcania zažívame teda veľa zvláštnych situácií, ale najviac v pamäti mám asi Univerzitný deň športu. Robili sme rozhovor s organizátorom (v telocvični na tribúne) a lopta ako naschvál nám musela preletieť rovno do záberu. A celkovo, počas celého dňa, boli na nás rôzne útoky. 

4. Aký je tvoj moderátorský vzor?

Martin Pyco Rausch, a práve preto sa stal jeho rečový prejav predmetom mojej bakalárskej práce. Napriek tomu, že Martin Pyco Rausch nemá vzdelanie v odbore, v akom pracuje, hodnotím jeho vystupovanie v médiách ako profesionálne, s vysokou mierou improvizácie, prirodzenosti a spoľahlivosti. Okrem toho, spĺňa aj ďalšie atribúty vynikajúceho moderátora – je atraktívny, má príjemný hlas, a vie vždy pohotovo reagovať na akékoľvek slovné narážky a na akúkoľvek nečakanú situáciu. Teda podľa môjho názoru, je to určite jeden z najlepších moderátorov na televíznych obrazovkách.

5. Myslíš si, že má v dnešnej dobe zmysel študovať médiá?

Myslím si, že áno. Vlastne, aj tí najlepší moderátori stále majú na čom pracovať. Dennodenne sa stretávame s rôznymi ortoepickými či morfologickými chybami. A už nehovoriac o korektnom pravopise. Stačí si otvoriť nejaký internetový portál, a hneď tam nájdete nejaké chyby. Rovnako ako potrebujú študovať právnici, lekári, psychológovia, učitelia, myslím si, že aj masmediálnici potrebujú dostatočné znalosti na to, aby mohli vykonávať túto profesiu.

6. Kde sa vidíš v budúcnosti? Budú ťa živiť médiá alebo čosi iné?

Presne túto otázku si kladiem skoro každý deň. Čo bude, keď o rok skončím? Najviac ma zatiaľ zlákala televízia a marketing, tak teda uvidíme, aké budú možnosti uplatnenia sa na trhu práce. Vo všeobecnosti som dosť rozvetvená osobnosť, je mi blízke aj učiteľstvo, rovnako rada pomáham, tak teda aj nejaké charitatívne projekty by ma bavili, čiže uvidíme, aká bude skutočná realizácia mojich snov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?